Yeşilli Kiraz Festivali görkemli geçti - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Yeşilli Kiraz Festivali görkemli geçti

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

 

Mardin'de görev yapan kamu kurum müdürlerinin de yoğun ilgi gösterdiği festival alanında bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Mardin'de bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da festival kapsamında düzenlenen toplu iftar programına katılarak vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

Bakan Kaya, AK Partili Yeşilli Belediyesi tarafından bu yıl 12.si düzenlenen geleneksel Yeşilli Kiraz Festivali'nde iki bin vatandaşın katıldığı iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi.

Yeşilli Belediye Binasının yanında bulunan ilçe meydanında kurulan festival alanında yaklaşık iki bin vatandaşın katılımıyla düzenlenen iftar yemeğinin ardından misafirlerine bir selamlama konuşması yapan Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, geleneksel hale getirdikleri festivalin yaşanan terör olayları ve yitirilen şehitler için sönük geçtiğini kaydetti.

Konuşmasında Yeşilli'de 25 aylık süreç içerisinde imza atılan projelerden söz ederek başlayan Başkan Demir, Mardin Büyükşehir Belediyesinin engellemelerine karşın AK Parti Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, Aydın'a tayın olan Mardin eski Valisi Ömer Faruk Koçak'ın dik duruşu sayesinde ilçenin su ve kanalizasyon ihalelerinde iller bankası desteğiyle önemli bir aşamaya geldiklerini söyledi.

Yeşilli'de geçmişte yaptığı iki dönemlik belediye başkanlığı görevi sırasında önemli hizmetlerde bulunduğunu hatırlatan Demir, ancak mevcut dönemin 25 aylık hizmet süreci içerisinde Yeşilli'yi yeniden inşa ve ihya edecek köklü projeleri planladığını ve bu çalışmaların da adım adım hayata geçirildiğini müjdeledi.
Oldukça çoşkulu geçen konuşmasında, yapılan çalışmalarına verdikleri desteklerden dolayı AK Parti Mardin Milletvekillerine, ilgili bakanlara ve hükümetin başı olan başbakana teşekkür eden Başkan Hayrettin Demir, “Benim bir tek ahdim vardır. Bu da Yeşilli İlçemizi bir köy görüntüsünden kurtarıp, çağdaş bir şehir görüntüne kavuşturmaktır. Bu konuda hemşerilerime verilmiş sözlerimiz var. Allahın izniyle verdiğim bütün sözleri tek tek hayata geçirmeye kararlıyım. Yeşilli’nin en büyük sorunlarından biri su ve kanalizasyon sorunudur. İlçemizin içme suyunu tankerlerle, taşıma suyuyla temin etmeye çalışıyorduk, çok şükür şimdi bu sorunu yetkililerimizin desteğiyle aşıyoruz. İlçemizi köy görünümüğnden kurtaracak olan Kentsel dönüşüm projesine bütün mahallelerimizi dahil ediyoruz. Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yapılacak yeni binalarımızı tıpkı Mardin’in tarihi dokusuna uygun bir şekilde yeniden inşa ederek çağdaş bir görünüme kavuşturacağız. Bu devasa çalışmaları içine sindirmeyen ve aramızda dolaşarak, beynimizi bulandırmaya çalışanların yaydığı dedikadulara sakın ha itibar etmeyin. Verdiğimiz bütün sözlerimizi yerine getireceğiz. Bunun için sizlerden sadece sabır istiyoruz. Çok değil, dönemin sonuna kadar her şey yerli yerine oturacak ve göreceksiniz, yer altına indirilen elektriğiyle, aydınlatmasıyla, doğal gazı ve çağdaş meydanları ile Yeşil Vadi Projesi ve depolama göletliyle, TOKİ konutlarıyla Yeşilli çok farklı bir Yeşilli olma yolunda hızla ilerliyor.” Şeklinde konuştu.
Konuşması zaman zaman “En büyük başkan, bizim başkan ve Yeşilli seninle gurur duyuyor sloganlarıyla kesilen Başkan Demir, Mardinliler olarak, Yeşilliler olarak, teröre hiçbir şekilde taviz vermeyeceklerini, teröre karşı dik durmaya devam edeceklerini söyledi. 
Geçmişte bu topraklar üzerinde nasıl oyunlar oynanmışsa günümüzde de aynı oyunların, aynı topraklar ve insanlar üzerinde oynanmaya çalışıldığını kaydeden Başkan Demir, “Ülkemiz üzerinde her zaman farklı oyunlar oynanmak istenmektedir. Bizler bu oyunların ve oyunları sahnelemek isteyen aktörleri çok iyi biliyoruz. Mardinliler olarak bu oyuna gelmeyeceğiz, Ülkemizin doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Terörü, terör olaylarını hep birlikte lanetleyeceğiz. Biz Yeşilliyiz, biz Mardiniz, biz Türkiye´yiz, Bayrağımızı, Türkiye’mizi de seviyoruz. Yaşasın kardeşliğimiz, yaşasın bayrağımız, yaşasın vatanımız diyor ve buradan da kardeş şehrimiz olan Çorum’a Çorumlu kardeşlerimize, bizleri bu mutlu günde yalnız bırakmayan Çorum Belediye başkan yardımcımıza, AK Parti Çorum İl Başkanımıza her kesin huzurunda bir kere daha hoş geldiniz diyorum.” Diye konuştu.
Festivalde kısa bir konuşma yapan Bakan Kaya, Gönül isterdik ki buraya çok güzel sebeplerle gelelim. Fakat biz bugün devlet olarak hükumet olarak bakan olarak Mardin Midyat'ta saldırıya uğrayan polis merkezimizi ziyaret etmeye oradaki vatandaşlara dokunmaya geldik. Ve sizin de burada iftar yaptığınızı duyduk. Sizin de sofranızı paylaşmaya geldik. Hepinizi sevgi saygı ve selametle selamlıyorum. Ramazan'ınız mübarek olsun. Rabbim bu hainlere fırsat vermesin. Bir olaylar bir daha yaşanmasın. Bu güzel Mardin'imizde hep güzel vesilelerle buluşalım inşallah. Allah'a emanet olun."dedi

BAKANA DEV SEMAVER HEDİYE EDİLDİ
Konuşmasında sonra Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir tarafından küçük bir hediye olarak tabir ettiği Mardin yöresinde salonlarda kullanılan el yapımı büyük boy bakır bir semaver takımını vali ve milletvekilleri ile birlikte Bakan Kaya'ya hediye etti. Bakan Kaya iftar programından sonra özel harekat polis merkezini basına kapalı bir şekilde ziyaret etti. Bakan Kaya'nın Mardin programını gün boyu takip eden basın mensuplarının sorularını cevaplamaktan kaçınması dikkat çekti. Bakan Kaya programdan sonra geldiği Özel uçakla Ankara'ya gitmek üzere Mardin Havaalanına geçti.

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

Her yıl geleneksel olarak gerçekleşen ve bu yıl 12.si düzenlenen Uluslararası Yeşilli Kiraz Festivali bu yıl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, tanınmış sanatçılar ve vatandaşların yoğun katılımıyla Yeşilli Meydanı'nda kurulan dev iftar sofrasıyla start aldı.
Etiketler » Mardin Grup Uçak Bileti   » Mardin Toplu Uçak Bileti   » Mardin Grup Uçak Rezervasyonu  
Google ARA: Yeşilli Kiraz Festivali görkemli geçti


Haberler