Stressiz bir tatil ve rahatlama için neler yapılmalı? - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Stressiz bir tatil ve rahatlama için neler yapılmalı?

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

 

 

Seyahat deneyimini kolaylaştırmayı hedefleyen momondo’nun yeni araştırması, işte tam da bu konuya eğiliyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 20 ülkede yapılan ve seyahat stresi konusunu masaya yatıran araştırma, yaş, bölge ve ülke karşılaştırmalarıyla detaylı bir analiz sunuyor. 

Gençler ve kadınlar daha zor rahatlıyor

Araştırmaya göre Türkiye’nin yüzde 27’si, tatil planı yaparken strese girdiğini itiraf ediyor. Üstelik kadınlar özelinde incelendiğinde, oran yüzde 31’e kadar çıkıyor. Tatil planı yaparken en çok strese girenler, yüzde 35’le 18-22 yaş grubundaki gençler. Oranın en yüksek olduğu coğrafi bölgemiz ise yüzde 33’le İç Anadolu Bölgesi. Diğer ülkelere bakıldığındaysa, planlama aşamasında en az strese girenlerin yüzde 14’le İtalyanlar, en çok strese girenlerin yüzde 37’yle ABD’liler olduğu görülüyor.

Listenin ilk sırasında ABD’liler bulunuyor

Katılımcıların yüzde 25’i ise tatile dair en büyük stres kaynağının, tatil yapacakları yere gidene kadarki süreç olduğunu söylüyor. Başka bir deyişle her dört kişiden biri tatil öncesi yolculuk yaparken strese giriyor. Seyahat nedeniyle en çok stres yaşayanlar yüzde 37’yle ABD’lilerken, an az strese girenler yüzde 17’yle İspanyollar.

Rahatlama en iyi bilenler 36-55 yaş grubu

Araştırmanın en ilginç sonucu ise Türkiye’nin yüzde 15’inin tatildeyken dahi rahatlamakta güçlük çektiğini ortaya koyması. Tatil sırasında en çok strese girenler 18-22 yaş grubundaki turistlerken, tatilin tadını en çok diğer yaş gruplarından daha az strese giren 36-55 yaşları arasındakiler çıkarıyor. Diğer ülkelere bakıldığındaysa, tatil sırasında en az Almanların (yüzde 7), en çok ise ABD’lilerin (yüzde 22) strese girdiğini görülüyor.

Tatilde rahatlama yöntemleri neler?

Momondo Türkiye Sözcüsü Serpil Öztürk, araştırmayı şu sözlerle yorumluyor: “Tatil, gündelik yaşantımızdan bir süreliğine dahi olsa kopmak, yeni şeyler keşfetmek ve en önemlisi rahatlamak için önemli bir fırsat. Bu nedenle planlama aşamasında strese girmemeleri ve en uygun fırsatları bulabilmeleri için, tüm tatilcilere seyahatlerini önceden planlamalarını tavsiye ediyoruz. Yolculuk aşamasını daha kolay hale getirmek içinse, hafif bir bavulla yola çıkmanızı, yola çıkmadan önce bavulunuzun ağırlığını tartmanızı ve uçuş günü erkenden havaalanına gitmenizi öneriyoruz.

Tatilde “altın kural” nedir?

Öztürk şöyle devam ediyor: “Diğer yandan tatildeyken bedenimizin yanı sıra beynimizin de dinlenmeye ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız. Bir süreliğine dahi olsa iş ile alakalı e-mail trafiğinden uzak kalmak, ciddi şekilde rahatlamanızı sağlayabilir. Tatilde rahatlamanın altın kuralı ise beklentileri doğru bir şekilde yönetmek. Elbette ziyaret edilecek şehirdeki tarihi zenginlikleri, müzeleri ve tüm güzel restoranları ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Ancak kısıtlı süreye çok fazla sayıda aktivite sıkıştırmak yorulmanıza neden olabilir. Ancak önceliklerinizi belirleyip o doğrultuda hareket ettiğiniz taktirde gerçek bir rahatlama deneyimi yaşayabilirsiniz.”

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

Ülkemiz bir tatil cenneti. Belki de bir tatil planlıyorsunuz. Tatile rahatlamak için çıkıyoruz ancak Türkiye’de her dört kişiden biri tatil stresi yaşadığını gösteriyor. Peki stresten kurtulup eksiksiz bir şekilde rahatlamak için ne yapmalı?
Etiketler » En Ucuz Grup Uçak Bileti   » Grup Uçak Rezervasyonu   » Grup Bileti Al  
Google ARA: Stressiz bir tatil ve rahatlama için neler yapılmalı?


Haberler