39’uncu Güzelyurt Portakal Festivali başlıyor - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

39’uncu Güzelyurt Portakal Festivali başlıyor

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

 

 
39’uncu Güzelyurt Portakal Festivali, 24 Haziran- 3 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 43 ton portakalla 20 bin portakal suyunun halka ücretsiz olarak dağıtılacağı festival kapsamında kan bağış kampanyası da düzenlenecek.
 
 
 
 
10 gün sürecek festivalde, hem ülkeden hem de Türkiye’den sanatçılar konser verecek.
 
Festivalde Mabel Matiz, Koray Avcı, Ezo, Buray, Türkan, Yeni Türkü, Ahmet Evan, Eril Cambaz ve Grup Frekans sahne alacak.
 
Yarışmaların, çocuk şenliklerinin, indirimli alışveriş günlerinin, kültürel gösterilerin, golf, tavla, futbol, satranç gibi sportif etkinliklerde turnuvaların da olacağı festival kapsamında Güzelyurtlu kadınlar podyuma çıkarak abiye kıyafetlerini de sergileyecek.
 
24 Haziran Cuma günü saat 19.00’da kent merkezindeki kortej yürüyüşüyle başlayacak 39’uncu Güzelyurt Portakal Festivali, 3 Temmuz Pazar akşamı Yeni Türkü konseri ve final gösterileriyle tamamlanacak.
 
Festivalle ilgili bilgi ve görsellere guzelyurtfestival.org, ya da Güzelyurt Portakal Festivali facebook adresinden ulaşılabilecek.
 
Ana sponsorluğunu KKTC Telsim Vodafone’un üstlendiği festivalin detayları bugün Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nden düzenlenen basın toplantısında paylaşıldı.
 
Toplantıda geçtiğimiz yıl 230 bin kişinin ziyaret ettiği festivalin bu yılki hedefinin 250 bin olduğu da vurgulandı.
 
Özçınar: “Önemli olan kent bilinciyle büyüyebilmek, güzelyurt’u ilgi odağı haline getirmek”
 
Basın toplantısında ilk sözü alan Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, “Güzelyurt Belediyesi’nin festival geleneğini aralıksız sürdürme kararlılığıyla yola devam ediyoruz. Önemli olan kent bilinciyle büyüyebilmek, Güzelyurt’u ilgi odağı haline getirmektir. Halkımızı, festivalimizde görmek istiyoruz ” dedi.
 
Bu yıl ilk kez yapılan düzenlemelerden de söz eden Özçınar, “Festivalde bir gün tamamen kardeş belediyemiz olan İstanbul Beşiktaş Belediyesi’ne ait olacak. Beşiktaş ilçesi kendine özgü bir organizasyonda bulunacak. Bu bize organizasyonda zenginlik ve gelişim sağlayacak. Bugün Beşiktaş bizde varsa, yarın biz de Beşiktaş’ta olacağız. Tanıtım için böyle bir hedefle yolumuza devam ediyoruz” ifadesine yer verdi.
 
Halktan, festival alanının şehir merkeziyle bütünleşmesi konusunda bir talep geldiğini de aktaran Özçınar, bu kapsamdaki düzenlemeden de söz etti.
 
“Piyango bileti” formatının “indirim şöleni piyangosuna” dönüştürüldüğünü kaydeden Özçınar, Güzelyurt’taki mağazalardan alışveriş yapanlara belediye standlarından bilet verileceğini, kapanış akşamı ise yüzlerce hediye dağıtılacağını belirtti.
 
Konuşmasında, Güzelyurt’ta son yıllarda önemli atılımların olduğunu da ifade eden Özçınar, bu yıl yeni bir üniversiteyle tanıştıklarını söyledi, “Bölgemiz 3 üniversitenin ortasında yer alan bir nokta haline gelecek. Yatırımlar her geçen gün artıyor” şeklinde konuştu.
 
Su konusu
 
Suyun ülke gündeminde olmaya devam ettiğini söyleyen Mahmut Özçınar, suyun Güzelyurt için de gereklilik olduğunu vurguladı.
 
“Sulama suyunun Güzelyurt’a taşınması beklentimiz her geçen gün artıyor” diyen Mahmut Özçınar, “İnanıyorum ki gerek KKTC hükümeti gerekse TC hükümeti bu konuda daha süratli hareket ederek narenciye sektöründeki gelişime de katkı koyacak. Projenin hayat bulmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Festival boyunca bu talebimiz sürekli gündemde olacak” şeklinde konuştu.
 
Aldağ: “Soğuk hava depolarında 43 ton portakal var... Festival boyunca 20 bin şişe ücretsiz portakal suyunun dağıtılması hedef”
 
Festival Komitesi Başkanı ve Güzelyurt Belediyesi Müdürü Süleyman Aldağ, basın toplantısında söz alarak festivalin bir de görünmeyen yüzü olduğunu söyledi, bunlardan bahsedeceğini kaydetti.
 
Aldağ, soğuk hava depolarında 43 ton portakal olduğunu dile getirerek, portakalların hem tanıtımda hem de festival süresince ücretsiz dağıtılacağını kaydetti; 20 bin şişe portakal suyunun da ücretsiz dağıtılmasını hedeflediklerini aktardı.
 
Aldağ, “Festivalin benimsediğimiz bir diğer yönü yaklaşık 150-200 üniversite öğrencisine part time iş imkanı sağlayacak olmamızdır” dedi.
 
Bölgede bin 500 yaşlı kadın olduğunu, onları festivalde eşleriyle birlikte ağırlayacaklarını da kaydeden Aldağ, sanatçı ağırlıklı 600 kişinin festival sahnelerinde görev alacağını söyledi, kardeş şehirlerden gelenlerin ve diğer misafirlerin sayısının 312 kişi olduğunu belirtti.
 
Aldağ, “30-40 bin adet festival dergisi dağıtılacak. Bu sanırım Kıbrıs ölçeğine göre bir rekor” dedi.
 
Esendağlı: Gurur duyuyoruz
 
Ana sponsorluğunu üstelenen KKTC Telsim Vodafone adına konuşan Kurumsal Satış Müdürü Sevim Beşok Esendağlı, festivale 3’üncü kez katıldıklarını söyleyerek, “Ada genlinde yankı uyandıran böyle bir organizasyonda bulunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
 
Öte yandan basın toplantıda sponsorlardan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Gerçek İnşaat, Majör Müzik, TEMEDYA Reklam Ajansı, MatCob Bilgisayar, Girne Con Kahvesi ve Kuşçu Kardeşler Con. Ltd. yetkilileri de hazır bulundu. Sponsor temsilcilerinin tümü belediyeyle işbirliği protokolü imzaladı.
 

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

39’uncu Güzelyurt Portakal Festivali, 24 Haziran- 3 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 43 ton portakalla 20 bin portakal suyunun halka ücretsiz olarak dağıtılacağı festival kapsamında kan bağış kampanyası da düzenlenecek.
Etiketler » Kıbrıs Grup Uçak Bileti   » En Ucuz Grup Uçak Bileti   » Kıbrıs İçin Toplu Uçak Bileti al  
Google ARA: 39’uncu Güzelyurt Portakal Festivali başlıyor


Haberler