Çukurova Belediyesinden Çifte Festival - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Çukurova Belediyesinden Çifte Festival

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

 

 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Karikatür Festivali’nin 7-8-9 Ekim’de, 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali’nin ise 16-17-18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirileceğini bildirdi. Festival kapsamında düzenlenecek yarışmalarda başarı gösterenlere para ödülü verilecek.
Çukurova Belediyesi’nde basın toplantısı düzenleyen Başkan Çetin, Çukurova Karikatür Festivali ile 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali hakkında bilgi aktardı. Çetin, festival kapsamında düzenlenecek karikatür ve şiir yarışmalarının konusunun Çukurova olacağını anlattı.
Çukurova Karikatür Festivali’nin detaylarını dile getiren Başkan Soner Çetin, şöyle konuştu:
"Adanalı karikatürcüler Mustafa Öncül, Sefa Sofuoğlu, Serdar Sayar, Mehmet Saygın, Serpil Ciritçi ve kültür-sanat danışmanım Ufuk Tekin’den oluşan festival komitesi, Çukurova Karikatür Festivali ile ilgili ön çalışmalarını tamamladı. Programa göre festival 7-8-9 Ekim tarihlerinde Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde yapılacak. Festivalde, Penguen, Leman, Uykusuz, Bayan Yanı gibi Türkiye’nin önde gelen karikatür dergileri stant açacak, sergi, çizim atölyesi ve söyleşi gibi etkinlikler yapacak. Azerbaycan’dan usta çizer Seyran Caferli ile Kosova’dan usta karikatürist Agim Krasniti, Türkiye’den Gürcan Özkan, Hicabi Demirci, Ersin Karabulut, Uğur Gürsoy, Bülent Arabacıoğlu gibi usta isimler festivalimize konuk olacak. Ayrca Adanalı karikatürcüler ve Çiçeği Burnunda Karikatürcüler, Çukurovalılar’la buluşacak. Festivalde 9-15 yaş ve 15 yaş üstü olmak üzere iki kategoride, ikisinin de konusu Çukurova olan yarışmalar gerçekleştirilecek. Yarışma sonucunda birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin lira para ödülü ve çocuklara ise çizim yapılabilen bilgisayar hediye edilecek. Yarışmaya katılma koşulları cukurova.bel.tr adresindeki Çukurova Karikatür Festivali bölümü tıklanarak öğrenebilir. Yarışmalara katılmak isteyen kişiler posta yoluyla, büyükçe bir zarfın üzerine Karikatür Yarışması yazdıktan sonra adres olarak Çukurova Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Belediye Evleri Türkmenbaş Bulvarı No:61 Çukurova / Adana yazmalılar. Bir diğer gönderim yolu ise e-posta. Yarışmaya katılacak kişiler cukurovakarikatur@cukurova.bel.tr adresine eserini gönderebilirler."
2’NCİ ORHAN KEMAL EDEBİYAT FESTİVALİ ARALIK’TA
Geleneksel 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali’ne ilişkin de açıklamalar yapan Başkan Çetin, "Tamamı Adanalı olan edebiyatçı ve yazarlar Işık Öğütcü (İstanbul), Mazlum Vesek (İzmir), Serpil Ciritci (İstanbul-Adana), Özcan Karabulut (Ankara), Yrd. Doç. Dr. Bedri Aydoğan (Adana) ve Kültür-Sanat Danışmanı Ufuk Tekin’den oluşan festival komitesi ön çalışmaları tamamlayarak benim de uygun bulduğum bir program hazırladı. Buna göre 16, 17, 18 Aralık’ta yapacağımız 2. Orhan Kemal Edebiyat Festivali’nin Onur Konuğu Adanalı usta yazar Muzaffer İzgü, Onur Kurumu ise 82 yıldır ara vermeden yayını sürdürmeyi başaran Varlık Dergisi olacak. Bu yıl festivalde iki yeniliğimiz olacak. Birincisi Adanalılar, Onur Konuğumuz Muzaffer İzgü’nün adını taşıyan özel bir deftere görüş ve önerilerini yazacak. Ayrıca halk ve öğrenciler yazarlarla sıkma ayranlı kahvaltıda buluşarak sohbet edecek. Festivalimizde bu yıl Çukurova konulu bir şiir yarışması olacak. Birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin lira ve 500’er lira da mansiyon vereceğiz. Yarışmaya 18 yaş üzerindeki herkes katılabilir. Katılma koşulları cukurova.bel.tr adresindeki Orhan Kemal Edebiyat Festivali bölümü tıklanarak öğrenilebilir. Yarışmaya katılacak olanlar eserlerini bize posta ve e-posta yoluyla ulaştırabilirler. Posta adresimiz Çukurova Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Belediye Evleri Türkmenbaş Bulvarı No:61 Çukurova / Adana. E-posta adresimiz ise cukurovasiir@cukurova.bel.tr" dedi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her iki festival kapsamında düzenlenen yarışmalara başvuruların bugün başladığını sözlerine ekledi.

 

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Karikatür Festivali’nin 7-8-9 Ekim’de, 2.Çukurova Karikatür Festivali’nin detaylarını dile getiren Başkan Soner Çetin, şöyle konuştu:"Adanalı karikatürcüler Mustafa Öncül, Sefa Sofuoğlu, Se......
Etiketler » Adana Grup Uçak Bileti Al   » Adana Grup Uçak Rezervasyonu   » Adana Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: Çukurova Belediyesinden Çifte Festival


Haberler