Yavaş Şehirde Mis Kokulu Festival - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Yavaş Şehirde Mis Kokulu Festival

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 
Seferihisarlı üreticilere alternatif bir ürün sunmak üzere, Turgut köyünde Haziran 2015’te ekimi gerçekleşen lavantaların hasat zamanı geldi. Dün gerçekleşen hasat, bayram havasında gerçekleştirildi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Maliye eski Bakanı Zekeriya Temizel ve binlerce kişinin katıldığı Lavanta Hasat Şenliği’nde, köyün sokaklarına lavanta suyu sıkılarak, her yerin lavanta kokması sağlandı. Lavanta hasadının ardından lavanta sabunu ve lavanta yağı yapımı gerçekleştirildi, katılımcılara lavanta çayı ikram edildi. Üretici stantları, şenliğe katılanlar tarafından büyük ilgi görürken, etkinliğin sonunda Seferihisar Belediyesi tarafından iftar yemeği verildi.
BAŞKAN SOYER: "BAŞKA BİR TARIM MÜMKÜN"
Etkinlikte konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "’Başka bir tarım mümkün’ diyerek yola çıkmıştık. Çünkü mandalina bahçelerimiz yok oldukça, betona döndükçe, köylerimiz kapandıkça içimiz sızlıyor. Buna seyirci kalmamak istedik. En başından beri, barajın sulamasında filtrasyon sisteminden, karakılçık buğday yetiştirmeye, yerel tohumu geliştirmekten mandalina kurutmaya, iyi tarım uygulamaları sertifikaları vermekten lavanta yetiştirmeye kadar onlarca iş yaparak ’başka bir tarım mümkün’ söyleminin içini doldurmaya çalışıyoruz" dedi.
Lavantayı Isparta’dan getirerek diktiklerini belirten Başkan Soyer, "Lavantanın, katma değeri yüksek bir ürün olduğunu keşfettik. Ege’nin bereketli topraklarında yetişebileceğini öğrendik. Arkadaşlarımız gittiler Isparta’dan aldılar geldiler. Burada diktik, sabırla bekledik. Baktık ki Isparta’dakinden çok daha verimli oluyor hatta yılda iki kere hasat yapabiliyoruz. Şimdi lavantayı, Seferihisarlılara yeni bir alternatif ürün olarak sunmaya hazırız. Böylelikle Seferihisar’da çok şey değişiyor. Emin adımlarla ilerliyoruz. Göreceksiniz Seferihisar değişecek, Türkiye değişecek, dünya değişecek. Başka bir tarımın mümkün olduğunu herkese göstereceğiz" diye konuştu.
BELEDİYEYE AİT ARAZİ MERAYA DÖNÜŞÜYOR
Lavanta hasadının ardından Düzce köyünde ıslah edilerek meraya dönüştürülecek belediyeye ait 46 dönüm arazinin protokolü Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tema Vakfı Başkanı Deniz Ataç, Öztüre Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Öztüre tarafından imzalandı. Başkan Soyer, bu imzayla toprak analizleri ve toprak asidi düzenlemesiyle birlikte, sulak ve otu bol bir alana dönüşecek merada en az 200 hayvanın otlanabileceğini düşündüklerini söyledi. Soyer, projeyi Tema Vakfı’nın hazırladığını ve Öztüre Holding sponsorluğunda çalışmanın gerçekleştirileceğini, böylelikle hayvancılığa da önemli bir destek vereceklerini düşündüklerini belirtti.
KONSER VERİLDİ
Programın sonunda temel amacı mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamak ve barışın sesini müzikle duyurmak olan Barış İçin Müzik Vakfı tarafından mini bir konser verildi. Guatemala ve Venezuelalı iki eğitmen tarafından çalıştırılan ve Türkiye’nin farklı yerlerinden katılan çocuklar tarafından oluşturulan orkestraya, Seferihisar Belediyesi’nin girişimleriyle Turgut köyünde yaşayan çocukların da katılarak orkestrayla birlikte kısa bir zamanda konsere çıkacakları belirtildi. Etkinlik, semazen gösterisi ve iftar yemeğiyle tamamladı.

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

İzmir Seferihisar Belediyesi tarafından Turgut köyünde ilk kez düzenlenen ’Lavanta Hasat Şenliği’ büyük bir coşkuyla kutlandı.
Etiketler » İzmir Grup Uçak Bileti   » İzmir Toplu Uçak Bileti   » İzmir Grup Uçak Rezervasyonu  
Google ARA: Yavaş Şehirde Mis Kokulu Festival


Haberler