Tatilde bebeğinizin uyku ve yemek düzeni değişmemeli - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Tatilde bebeğinizin uyku ve yemek düzeni değişmemeli

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

oğun ve uzun bir çalışma dönemi bitti, okullar kapandı ve tatil zamanı geldi. Ancak önceki yıllardan farklı olarak bu yıl bebeğiniz de sizinle birlikte tatile gelecekse bazı önlemler almanız şart. Yeni annebabalar bu konuda son derece endişeli ancak gerekli önlemler alındığında ve uygun şartlar sağlandığında keyifli bir tatil geçirmeniz mümkün. Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nermin Tansuğ, çocukla keyifli bir tatil geçirmenin püf noktalarını anlattı...

 Yaz başı ve sonunu tercih edin
Öncelikle çocuğun yaş grubuna uygun uzaklıktaki tatil yerlerini seçmelisiniz. Ayrıca çok sıcak aylar yerine yaz başı ve sonu seçilirse çocuğunuzun sağlığı açısından daha uygun olur. İlk bir aydaki bebekler için uzak yerlere gitmek yerine daha yakın yerlerdeki tatil yerleri seçilmelidir.

 Yakında sağlık merkezi ya da eczane olmalı
İki yaş altındaki bebekler ile yapılacak tatil biraz daha zorludur. Evin sakin ve sessiz ortamına alışmış bir bebek için değişik ortamlar, hava koşulları ve yolculuk onu olumsuz etkileyebilir. Daha sakin, gürültüsüz yazlık evler daha uygun olabilir. Yakında mutlaka sağlık merkezi ve eczanenin olması tercih edilmelidir.

 Düzeni bozulmamalı
Ek gıdaya başlanmış ise mutfak bulunan devre mülk, apart oteller veya yazlık evler daha uygun olabilir. Bu şekilde alışılmış olan düzen korunabilir. Daha büyük çocuklar için açık büfe olan otellerde istediği yiyecekler daha kolay bulunabilir. Bu grup çocuklar için oyun parkları ve çocuk kulüpleri varsa daha oyalayıcı olacaktır.

?ARABADA GÜNEŞE MARUZ KALMASIN

 Yola çıkış saatini uyku düzenine göre planlayın
İlkokul öncesi çocuklar daha meraklı ve hareketlidirler. Uzun yolculuklarda yönetimleri zor olabilir; bu sebeple daha kısa süreli yolculuklara çıkılabilir. Ufak çocuklarla uçak seyahati tercih edilebilir. Uçak ile seyahat yapılıyorsa uçak kalkış ve inişi sırasında kulakta oluşan basıncı azaltmak için emzirilebilir, su verilebilir; büyük çocuk ise çiklet çiğneyebilir. Daha büyük çocuklar özel araç veya otobüs ile yolculuk yapılabilir. Trafiğin yoğun olmadığı saatler seçilmelidir. Seyahatin bir kısmının uykuda geçmesi yolculuğu kolaylaştırır. Yola çıkış saatleri uyku saatlerine göre planlanabilir. Özel araçla seyahat ediliyorsa, çocuk ufak ise iki-üç saatte bir mola verilir.

 Emniyet kemerini unutmayın
Araba yolculuğunda mutlaka emniyet kemeri bağlı olmalıdır. Küçük çocuklar için araba koltuğu kullanılmalıdır. Çocuk, yolculuk sırasında gelecek olan direkt güneş ışığından korumalıdır.

 Yanınıza oyuncak alın
Yanınıza yolculuk sırasında kullanabileceğiniz yedek giysi, bez, ıslak havlu, mendil, su, mama, oyalamak için sevdiği oyuncaklar ve kirlileri koyacağınız küçük bir çanta almanız uygun olur. Böylelikle aradığınız eşyaları daha kolay bulabilirsiniz.

 Yanınıza alacağınız ilaçları planlayın
Eğer uzun süreli bir seyahat planlandıysa öncesinde mutlaka çocuğun hekim kontrolü yaptırılmalı, aşıları sorgulanmalıdır. Farklı ülkelere gidilecekse ek aşı gerekebilir; çocuğun hekimine danışılmalıdır. Eğer sürekli aldığı ilaçlar varsa yanınıza yeterli miktarda almalısınız. Bunun dışında hekiminizle acil durumlarda yanınızda bulunması gereken ilaçları planlamanız gerekmektedir.

SUDAN KORKUYORSA ZORLAMAYIN

 Uyku ve beslenme saatini değiştirmeyin
Yolculuk öncesi beslenme programı, uyku saatleri gibi durumlarda değişiklik yapılmamalıdır. Yapılan değişiklikler çocuğun davranışını etkileyebilir.

 En az 30 faktörlü güneş koruyucu kullanın
Denizde ve havuzda direkt güneş altında uzun süreli kalmamasına dikkat edilmelidir. Mutlaka en az 30 faktörlü güneş kremi sürülmeli, geniş kenarlı şapka giydirilmeli, güneş ışınlarının dik gelmediği sabah 10:00-11:00, akşam 16.00'dan sonra dışarıya çıkartılmalıdır.

 Suyun kenarında asla yalnız bırakmayın
Havuz ve deniz kenarında çocuklar yalnız bırakılmamalıdır. Sudan korkan çocuk suya girmek için zorlanmamalıdır. Suya girme süreleri çok uzun olmamalıdır.

UZUN KOLLU KIYAFETLERİ OLSUN

 Sivrisineğe karşı uzun kollu ince kıyafetler tercih edin
Gideceğiniz tatil mekanında sivrisinek fazla ise uzun kollu ve uzun paçalı ince kıyafetler giydirilmelidir.

 Çok değişik gıdalar denemeyin
Bebek sadece anne sütü alıyorsa çok problemle karşılaşılmaz. Mama alan bebekler için su kaynatıcısı varsa mama hazırlanması kolaydır. Ek gıda alan bebekler için yanınıza yeteri kadar kavanoz mamalar alabilirsiniz. Daha büyük bebekler için otel imkanları ve yiyecekler ile ilgili bilgi edinilmelidir. 2 yaşından büyük çocuklar için açık büfe yiyecekler konusunda dikkatli olunmalıdır. Çok fazla değişik gıdalar denenmemelidir.

VALİZİNİZDE OLMASI GEREKENLER

 Kalacağınız gün sayısına uygun açık renkli, kolay yıkanan, teri emici, pamuklu giyecekler
 Yeterince iç çamaşırı, mayo
 Açık renkli şapka
 Kolluk, havuz simidi, deniz oyuncakları, havlu, ıslak zeminde kaydırmayan sandalet
 Güneş koruyucu krem
 Sivrisinek kovucular (Bitkisel olanlar tercih edilebilir)
 Termometre
 Pişik kremi
 Puset, kanguru
 Ateş düşürücü şurup, araba tutuyorsa bunun için önerilen ilaçlar, böcek sokmaları için kaşıntı giderici ilaçlar, yara bandı

 

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

Sıcak yaz günlerinde bebeğinizle tatile çıkacaksanız temkinli olmanızda yarar var. Yazlık evler, bebeğinizin düzeninin bozulmaması için uygun mekanlardır
Etiketler » En Ucuz Grup Uçak Bileti   » Grup Uçak Rezervasyonu   » Grup Bileti Al  
Google ARA: Tatilde bebeğinizin uyku ve yemek düzeni değişmemeli


Haberler