İspanya'da San Fermin Festivali Başladı - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

İspanya'da San Fermin Festivali Başladı

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

 

 
İspanya'nın kuzeyindeki Pamplona kentinin dünyaca ünlü "San Fermin" festivali, belediye binasının balkonundan ateşlenen fişekle başladı.
 
16. asırdan bu yana süregelen, insanların sokaklarda boğalarla birlikte koşma geleneğiyle ünlü festivalin açılışıyla birlikte, beyaz kıyafetleri ve kırmızı fularlarıyla belediye meydanını dolduran binlerce kişi şarkılar söyleyip, eğlenmeye başladı. Bu yıl bazı değişikliklerin olduğu San Fermin'de bir ilk yaşanarak, festivalin açılışını sembolize eden fişeğin belediye balkonundan ateşlenmesini Belediye Başkanı yerine halktan biri yaptı. Halk oylaması sonucu havai fişeği ateşlemeye hak kazanan 85 yaşındaki Jesus Llundain Zaragüeta adlı Pamplonalı, belediye balkonunda "Pamplonalılar, yaşasın San Fermin" diye bağırarak fişeği ateşledi. Fişeğin ateşlenmesi sırasında belediye binasının balkonlarından birine "Sığınmacılar hoşgeldiniz" yazılı bir pankart asılması ve meydanda "ETA ile bağımsız Bask devletini" sembolize eden flamaların açılması dikkati çekti.
 
Festivalde bu yıl öne çıkan diğer bir husus ise San Fermin'in dünya çapında tanınmasına öncülük eden Amerikalı ünlü yazar Ernest Hemingway'in bu festivali anlattığı "Güneş de doğar" adlı kitabının yayımlanmasının 90. yıl dönümüne denk gelmesi oldu. 9 gün sürecek festival boyunca toplam 410 kültürel aktivite yapılacağı açıklanırken, Hemingway ile ilgili söyleşiler de düzenlenecek. Aktiviteler için 2 milyon avroya yakın bütçe ayrıldı.
 
Öte yandan 196 bin nüfuslu Pamplona kenti festival boyunca 2 milyondan fazla kişiyi ağırlarken, San Fermin'in son 10 yılda bölgeye sağladığı ekonomik katkının 740 milyon avroyu geçtiği belirtiliyor. Otel fiyatlarının 3-4 misli arttığı festival süresince kişi başı oda fiyatları ortalama 123 avro oldu. Alman, Portekiz, Fransız ve İtalyanlar başta olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden katılım olan festivale basın da büyük ilgi gösteriyor. 12 ülkeden 115 farklı medya kuruluşundan toplam 400 gazetecinin San Fermin'e akredite olduğu açıklandı.
 
İnsanların Pamplona'ya gelme nedeni ve festivalin en önemli etkinliği olan, boğaların insanlarla birlikte 850 metrelik bir yolda koşturulup akşam matadorun karşısına çıkarılacakları arenaya sokulması ise yarın sabah başlayacak. 1924 yılından bu yana tutulan istatistiklere göre 15 kişinin boğaların darbeleriyle hayatını kaybettiği koşulara geçen yıl 16 bin 629 kişinin katıldığı duyuruldu.
 
14 Temmuz'da sona erecek San Fermin festivali boyunca 3 bin 450 polis görev yapacak.
.
 

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

İspanya'nın kuzeyindeki Pamplona kentinin dünyaca ünlü "San Fermin" festivali, belediye binasının balkonundan ateşlenen fişekle başladı.
Etiketler » İspanya Grup Uçak Bileti Al   » İspanya Grup Uçak Rezervasyonu   » İspanya Toplu Uçak Bileti al  
Google ARA: İspanya'da San Fermin Festivali Başladı


Haberler