Türkiye’nin Gezilecek Bölgeleri - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Türkiye’nin Gezilecek Bölgeleri

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 
Türkiye tarih ve kültür açısından o kadar zengin bir yer ki, Türkiye’ye gelenler ülkeye hayran kalarak ülkelerine dönüyorlar. Türkiye’de 81 tane ilin bulunmasıyla beraber, neredeyse bütün illerde görülmesi gereken ve denenmesi gereken yenilikler bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’a bakacak olursak, öncelikle şunu unutmamamız gerekiyor ki, İstanbul Türkiye’nin eski başkenti olmaktadır ve adı İstanbul olmadan önce, Konstantinople olarak bilinmektedir. İstanbul’da o kadar çok görebileceğiniz yerler var ki, bir hafta, hatta iki hafta İstanbul’da kalsanız bile yetmez. İstanbul’da mutlaka gitmeniz gereken Dolmabahçe Sarayı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Topkapı Sarayı ve ayrıca Fatih Sultan Ahmet Camii ya da Blue Mosque, yani Mavi Camii olarak bilinmektedir.
 
Türkiye’de İstanbul’dan başka gezilecek yerler neresi diye soracak olursanız, Marmaris’e gidebilirsiniz. Marmaris her yıl birçok turistlerin geldiği bir bölge olmaktadır. Hem deniz olduğu için, hemde birçok tarihi ve gezilecek doğal yerlerin olmasından dolayı, birçok turistleri her yıl Marmaris kendisine çeker. Marmaris gerçekten deniz kıyısında olan bir şehirdir ve birçok oteller ise tam denize neredeyse sıfır diyecek kadar yakın olmaktadır. Deniz ürünleri yemeklerini yiyebileceğiniz birçok restoranlar ve kafeler bulunur. Marmaris’in derin sularında ise serin su sporları yapabilir ve dağları tırmanarak doğa sporları bile yapabilirsiniz. Elbette denize girmek isterseniz sadece Marmaris değil, Ege ve Akdeniz bölgelerinede gidebilirsiniz.
 
Türkiye’de en çok gidilmesi gereken yerlerden bir tanesi ise Çanakkale olmaktadır. Burada o kadar çok tarih ve doğa ile karşılaşacaksınız ki siz bile işin içinden çıkamayacak bir hale geleceksiniz. Çanakkale’de çok fazla derin hikayeler bulunmaktadır. Çanakkale sadece Türkiye için değil, dünya için çok önemli bir şehir olmaktadır ve buradaki şehitliklerde sadece Türkiye’den değil, dünyanın birçok ülkesinden şehir askerlerin isimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca Truva filmini mutlaka biliyorThuuzdur. Filmde kullanılan Truva Atı Çanakkale’ye aittir ve burada aynı zamanda Truva’yı gezebilirsiniz. Türkiye, tarih, coğrafya ve kültür ile o kadar geniş bir ülke ki, bir yıl kalsanız bile her yeri gezemezsiniz, fakat doyamazsınızda. Doyumsuz bir ülkedir ve her köşesinde muhteşem kültürler bulunmaktadır.
 
Eğer biraz macerayı seviyorsanız veya farklı bir kültürün içerisinde bulunmak isterseniz, Türkiye’nin doğuThua gidebilirsiniz. Mardin örneğin gidip görülmesi gereken bir yerdir. Mardin güney doğunun en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Buradaki binaların mimarileri ciddi anlamda göz alan ve gerçekten çok güzel desenlerle yapılmış binalar olmaktadır. Mardin’de ayrıca sofralar çok zengin olmaktadır. Buradaki doyurucu sofradan kalkmak neredeyse imkansız bir hale geliyor. Mardin doğunun en derinlerinde olan bir il olmasına ramen birçok turist gelip Mardin’in kültürünü ve tarihini yaşamaya geliyor. Mardin’in şehir merkezine girdiğinizde birçok gezecek ve geleneksel yerler bulabiliyorThuuz. Malum unutmayın ki Mardin Türkiye’nin bir parçasıdır ve çok güzel bir parçasıdır.
 
Peki turistlerin en çok gittiği yerlerden bir tanesi neresi diye soracak olursanız, Nevşehir olmaktadır. Özellikle uzakdoğudan birçok turistler buraya gelmektedir. Nevşehir eskiden beri her yıl binlerce turistleri ağırlayan bir şehir olmaktadır ve gelen bütün turistlerin yapacak bir şeyleri bulabileceği çok eğlenceli ve eğitici bir şehir olmaktadır. Nevşehir’deki peri bacaları mutlaka ziyaret edilmesi gerekir ve aynı zamanda gezebileceğiniz bir doğa harikası yer ise Ihlara Vadisi olmaktadır. Burada hem gezebilir, hemde çok basit bir şekilde piknik yapabilirsiniz. Yer altı şehirleri ayrıca çok meşhurdur ve bunların yanı sıra, Avanos gidip görülebilecek, kendi çanak ve çömleklerinizi tasarlayabileceğiniz bir yerdir.
 
Dünya mirasını taşıyan şehirlerimizden bir tanesi ise Adıyaman olmaktadır. Adıyaman güney doğuda bulunan bir şehirdir ve buradaki kültür ve tarih inanılmaz doyulmazdır. Adıyaman’a birçok turistlerin ve özellikle uzakdoğudan gelen turistlerin gitme sebeplerinden bir tanesi, Nemrut Dağı olmaktadır. Nemrut Dağı doğal taşların farklı şekillerde doğadan çıkmış olan resmen heykel gibi duran taş yapıtlardır. Nemrut Dağ’ına hem sıcak havalarda hemde serin havalarda çıkmayı denemeniz lazım. Her iki atmosferde farklı havalar solabileceksiniz. Adıyaman’ın ayrıca mutfağını denemeyi kesinlikle unutmayın. Özellikle Anadolu ve doğu Anadolu’da tadabileceğiniz lezzetler inanılmaz olacaktır ve tekrar tekrar yemek isteyeceksiniz. Anadolu’dan Türkiye’nin doğuThua uzanan mutfaklar muhteşem olmaktadır. Nemrut Dağını tırmandıktan sonra, güzel bir sofra çok iyi gelebilir.
 
Mutfaktan bahsedince en güzel yerlerden bir tanesi Gaziantep’tir. Buradaki mutfak mutlaka denenmeye değer. Birçok kebap türleri ve tatlılar bulunmaktadır ve Gaziantep’ten zayıf bir şekilde çıkmak neredeyse imkansızdır. Elbette burada önemli olan sadece mutfak değildir, aynı zamanda Gaziantep’te ziyaret edebileceğiniz en önemli yerlerden bir tanesi ise Zeugma Antik Mozaik Müzesi olmaktadır. Burası aynı zamanda Gaziantep Müzesi olarakta bilinir. Buradaki mozaik tablolardan kendinizi alamayacaksınız. Bunun yanında eğer çocuk ile beraber Gaziantep’te geziyorsanız, burada bulunan ve Türkiye’nin en büyük üçüncü hayvanat bahçesi olarak bilinen hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz. Büyük bir ormanın yanında bulunmaktadır. Türkiye’de gezebileceğiniz o kadar çok yer var ki ama amacınıza göre nereye gidebileceğiniz değişebilir.
 
Karadeniz bölgesine gittiğinizde, çok hareketli şehirler görebileceksiniz. Özellikle Karadenizin kendisi çok hareketli olduğundan, bölge çok hareketli görünmektedir. Karadeniz’de ziyaret edebileceğiniz Artvzin, Trabzon, Rize gibi farklı şehirler bulunmaktadır. Karadeniz’in en önemli noktası yaylaları olmaktadır ve yaylalarda birçok kadının çay yaprakları topladıklarını görebilirsiniz. Karadeniz’in lehçesi çok farklı olmakla beraber, burada sadece Karadenizliler değil, lazlarda bulunmaktadır. Karadeniz içerisinde bile Karadenizlilerin ve lazların lehçeleri çok farklı olmaktadır. Burada deniz ürünleri mutfakları ile beraber, aynı zamanda Karadeniz’e özgü mutfaklar tadabilirsiniz. Yaylalara çıktığınızda canoya giden birçok kişi görebilirsiniz. Karadeniz bölgesinde, özellikle yaz aylarında gittiğiniz zaman, yaylalarda kış havasını ve şehir merkezinde yaz havasını hissedebileceksiniz.
 
Doğuda gidebileceğiniz şehirlerden iki tanesi ise Van ve Diyarbakır olmaktadır. Her iki şehrin tarihi ve kültürü bambaşkadır ve denenmeye değer kültürlerdir. Tarihini gezebilirsiniz, fakat kültürünü ve mutfağını mutlaka deneyebilirsiniz. Van’da ziyaret etmeniz gereken yerlerden bir tanesi aslında Van Gölü olmaktadır. Göle baktığınızda göle benzemiyor ve adeta bir deniz gibi görünüyor, hatta Van Deniz’i bile deniliyor, fakat bu gölü mutlaka görmeniz lazım. Van Gölü aynı şekilde Van Gölü Canavarı efsanesi ile de çok meşhur olmaktadır. Van’da Van kahvaltısı çok meşhurdur, dolayısıyla buraya özgü kahvaltısını mutlaka denemeniz lazım. Van’da sizce başka ne vardır? Hayvanları sever misiniz? O zaman Van’da bulunan bilim ve araştırma üniversitesine gidip Van Kedilerini ziyaret edebilirsiniz.
 
Türkiye’nin her köşesinde yapabileceğiniz birçok şey bulunmaktadır ve görebileceğiniz birçok yer, fakat ne kadarına zamanınız yeter, hiçbir zaman bilemezsiniz. Türkiye’yi gezmek o kadar güzel bir hobidir ki aslında, bunun için sadece istemeniz yeterlidir. Burada sayılan sadece gezebileceğiniz birkaç tane şehirdir ve bunların yanında daha birçok şehirler bulunmaktadır. Türkiye kültür, tarih ve coğrafya açısından çok zengin olmaktadır ve en önemlisi bu zenginliğin farkına varmaktır. Eğer vaktiniz varsa ve gezmeyi seviyorsanız, Türkiye’nin birçok ilini gezmenizi tavsiye ediyorum. Mutlaka birçok yenilikler görecek ve öğreneceğiniz birçok konu olacaktır. Hemen gezmeye başlayın ve Türkiye’nin güzelliklerini daha fazla keşfedin.
 

____________www.grupbileti.com________________

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Türkiye tarih ve kültür açısından o kadar zengin bir yer ki, Türkiye’ye gelenler ülkeye hayran kalarak ülkelerine dönüyorlar. Türkiye’de 81 tane ilin bulunmasıyla beraber, neredeyse bütün illerde görülmesi gereken ve denenmesi gereken yenilikler bulunmaktadır.
Etiketler » Yurtiçi Grup Uçak Bileti Al   » Yurtiçi Grup Uçak Bileti Rezervasyonu   » Yurtiçi Toplu Uçak Bileti Al  
Google ARA: Türkiye’nin Gezilecek Bölgeleri


Haberler