Çocuğunuzla tatile hazır mısınız? - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Çocuğunuzla tatile hazır mısınız?

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 
Uygun koşullar sağladığında keyifli bir tatil geçirmenin mümkün olduğunu belirten Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nermin Tansuğ, çocukla keyifli bir tatil geçirmenin püf noktalarını anlattı…
Yaz sonunu tercih edin
Öncelikle çocuğun yaş grubuna uygun uzaklıktaki tatil yerlerini seçmelisiniz. Ayrıca çok sıcak aylar yerine yaz başı ve sonu seçilirse çocuğunuzun sağlığı açısından dahaiyi olur. İlk bir aydaki bebekler için uzak yerlere gitme yerine daha yakın yerlerdeki tatil yerleri seçilmelidir.
18
Yakında sağlık merkezi ya da eczane olmalı
İki yaş altındaki bebeklerle yapılacak tatil biraz daha zorludur. Evin sakin ve sessiz ortamına alışmış bir bebek için değişik ortamlar, hava koşulları ve yolculuk onu olumsuz etkileyebilir. Daha sakin, gürültüsüz yazlık evler daha uygun olabilir. Yakında mutlaka sağlık merkezi ve eczanenin olması tercih edilmelidir.
15
Alacağınız ilaçları planlayın
Eğer uzun süreli bir seyahat planlandı ise öncesinde mutlaka hekim kontrolü yapılmalı, aşıları sorgulanmalıdır. Farklı ülkelere gidilecekse ek aşı gerekebilir. Hekimine danışılmalıdır. Eğer sürekli aldığı ilaçlar varsa yanınıza yeterli miktarda almalısınız. Bunun dışında hekiminizle ateş gibi acil durumlarda yanınızda bulunması gereken ilaçları planlamanız gerekir.
16
Düzeni bozulmamalıdır
Ek gıdaya başlanmış ise mutfak bulunan apart oteller veya yazlık evler daha uygun olabilir. Kolaylıkla ek gıdalar hazırlanabilir. Bu şekilde alışılmış olan düzen korunabilir. Daha büyük çocuklar için açık büfe olan otellerde istediği yiyecekler daha kolay bulunabilir. Bu grup çocuklar için oyun parkları ve çocuk kulüpleri varsa daha oyalayıcı olacaktır.
14
Sivrisineğe karşı uzun kollu ince kıyafetler tercih edin. Sivrisinek fazla ise uzun kollu ve uzun paçalı ince kıyafetler giydirilmelidir.
20
 
 
En az 30 faktörlü güneş koruyucu kullanın
Denizde ve havuzda güneş altında uzun süreli kalmamasına dikkat edilmelidir. Mutlaka en az 30 faktörlü güneş kremi sürülmeli, geniş kenarlı şapka giydirilmeli, güneş ışınlarının dik gelmediği sabah 10.00-11.00, akşam 16.00-18.00 arasında güneşe çıkartılmalıdır.
13
Suyun kenarında asla yalnız bırakmayın
Havuz ve deniz kenarında çocuklar yalnız bırakılmamalıdır. Sudan korkan çocuk suya girmek için zorlanmamalıdır. Suya girme süreleri çok uzun olmamalıdır.
12
Yola çıkış saatini uyku düzenine göre planlayın
İlkokul öncesi çocuklar daha meraklı ve hareketlidirler. Uzun yolculuklarda yönetimleri zor olabilir. Yolculukların daha kısa süreli olması tercih edilebilir. Ufak çocuklarda uçak seyahati yeğlenebilir. Uçakla seyahat yapılıyorsa kalkış ve iniş sırasında kulakta oluşan basıncı azaltmak için emzirilir, su verilebilir; büyük çocuk ise çiklet çiğneyebilir. Seyahatin bir kısmının uykuda geçmesi yolculuğu kolaylaştırır. Yola çıkış saatleri uyku saatlerine göre planlanabilir. Özel araçla seyahat ediliyorsa 2-3 saatte bir mola verilir. Yolculuk için tatil süresine ilave bir gün eklenebilir.
Uyku ve beslenme saatini değiştirmeyin
Yine yolculuk öncesi beslenme programı, uyku saatleri gibi durumlarda değişiklik yapılmamalıdır. Yapılan değişiklikler yeni yerlerle çocuğun davranışını etkileyebilir.
17
Emniyet kemerini unutmayın
Araba yolculuğunda mutlaka emniyet kemeri bağlı olmalıdır. Yaş grubu küçük ise araba koltuğu kullanılmalıdır. Yolculuk sırasında gelecek olan direkt güneş ışığından korunmalıdır.

_______www.grupbileti.com_______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Yoğun ve uzun bir çalışma dönemi bitti; tatil zamanı geldi... Ancak önceki yıllardan farklı olarak bu yıl çocuğunuz da size eşlik edecekse bazı önlemler almanız şart!
Etiketler » En Ucuz Grup Uçak Bileti   » Grup Uçak Rezervasyonu   » Grup Bileti Al  
Google ARA: Çocuğunuzla tatile hazır mısınız?


Haberler