Berlin'de bir ilk: Dinler Festivali - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Berlin'de bir ilk: Dinler Festivali

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
 

İlk kez 2011 yılında İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen "Faiths In Tune - Dinler Festivali" festival bu yıl Berlin'de gerçekleştirildi. Festivalde yaklaşık 12 farklı dine ait ritüeller, danslar, müzik ve fotoğraflar sergilendi. Festivalin katılımcıları, müziğin ve dansın sınırları aştığını ve dinler arası farklılıkları kaldırdığını vurguladı.

Raed Saleh

Raed Saleh

Festivalin Berlin'de gerçekleşmesi için destek veren Sosyal Demokrat Parti Berlin Meclis Grup Başkanı Raed Saleh, tüm dünyada artan aşırılığa dikkat çekerek "Müslümanlar arasında bazı aşırı gruplar kendilerince din adına şiddeti meşrulaştırmaya çalışıyor. Öte yandan Almanya'da, Avrupa'da ve dünyanın bazı yerlerinde aşırı sağcılık yükseliyor. Düşünün ki ABD'de bir başkan adayı, İslam ve yabancı karşıtı bir seçim kampanyası ile oy toplamaya çalışıyor. Aynı şekilde Polonya ve Macaristan gibi bazı Avrupa ülkelerinde kendi ulusal kimlikleri dışında diğer tüm kimlikleri dışlayan siyasi partiler faaliyet gösteriyor" dedi.

"Aşırılara yer yok"

Saleh dünyanın ve ortak yaşamın popülistlere bırakılmayacak kadar değerli olduğunun altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dünyamızı ne aşırı İslamcılara ne de aşırı sağcılara bırakabiliriz. Onu ancak aklı selim, Tanrı'nın bizi çok çeşitli yarattığını bilen ve buna değer vererek yaşamayı seçen insanların eline bırakabiliriz. Zaten bana göre, çeşitliliği inkar eden bir dini anlayış Tanrı'ya en büyük hakarettir."

Raed Saleh, bu nedenle farklı kültürlerden, dinlerden ve anlayışlardan insanların her fırsatta biraraya gelerek çeşitliliklerini bir zenginlik olarak yaşamaları ve paylaşmaları gerektiğini söyledi. Berlinli siyasetçi "Dinler Festivali" gibi etkinliklerin bunun için önemli fırsatlar olduğunu dile getirdi.

Sanat yoluyla kurulan dinler arası köprü

Berlin'deki festivalin oluşumuna katkı sağlayan Forum Diyalog'dan Celal Fındık da bu tür festivallerin dinlerin çeşitliliğini sergilediği gibi benzerliklerini de ortaya çıkardığını ifade etti.

"Sanat bütün kapıları açan bir olgu. Müzik ve dansla ifade edemeyeceğiniz hemen hemen hiçbir duygu yoktur. Sanat bu yanıyla insanlar arasında köprüler kurar. Dinler Festivali de böyle bir amaçtan hareket ediyor. Sanat yoluyla dinler arasında bir köprü kurmaya çalışıyor" diyen Celal Fındık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Örneğin sahnede sergilenen bir dini ritüelin dilini anlamasanız dahi sanat sayesinde bütün dinlerin içinde olan o mistik ruhu yakalayabiliyorsunuz. Ayrıca tek bir sahnede bir çok dini aynı anda görme, hissetme şansınız var. Bu çok özel bir deneyim diye düşünüyorum."

Celal Fındık ayrıca Berlin'in çokkültürlü yaşamına uygun düşen Dinler Festivali'nin önümüzdeki yıllarda da Almanya'nın başkentine konuk olmaya devam edeceğini ifade etti.

© Deutsche Welle

Özlem Coşkun / Berlin

____www.grupbileti.com____

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Berlin'de 12 farklı dine ait müzik ve dansların sergilendiği Dinler Festivali düzenlendi. Almanya'da ilk kez düzenlenen festival, farklı kültürlerin birlikte yaşamına destek vermeyi amaçlıyor.
Etiketler » Berlin Grup Uçak bileti   » Berlin Toplu Uçak Bileti Al   » Berlin Grup Uçak bileti al  
Google ARA: Berlin'de bir ilk: Dinler Festivali


Haberler