73. Venedik Film Festivali'ne doğru - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

73. Venedik Film Festivali'ne doğru

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
İtalya'da bu yıl 73'üncüsü düzenlenecek Venedik Uluslararası Film Festivali'nde beyaz perdede sahnelenecek filmler belli olurken, sinema dünyasının bu önemli etkinliğinin açılış filmi Amerikan yapımı "La La Land" olarak belirlendi.

Venedik'te her yıl geleneksel olarak ağustos ayının sonunda başlayıp eylül ayının ilk haftası boyunca süren dünyanın en eski film festivalinin 73'üncüsünün tanıtımı, bugün Roma'daki Excelsior Hotel'de düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı.

Direktörlüğünü Alberto Barbera'nın yaptığı festivalin açılışını, 31 Ağustos'ta, Damien Chazelle'nin yazıp, yönettiği müzikal komedi tarzındaki “La La Land” filmiyle yapacak. Başrollerinde Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend, J.K. Simmons, Finn Wittrock gibi isimlerin yer aldığı film, festivalin büyük ödülü olan “Altın Aslan” için yarışacak filmler arasında bulunuyor.

Büyük ödül “Altın Aslan” için yarışacak 20 film arasından en iyiyi seçecek olan jürinin başkanlığını ise "American Beauty", "Skyfall" gibi filmlerin ödüllü İngiliz yönetmeni Sam Mendes yapacak.

"Altın Aslan" için yarışacak filmlerin yanı sıra festivalin ilgi gören; dünya sinemasında yeni akımlar ve estetik trendleri aktaran filmlerin gösterildiği “Ufuklar” kategorisinde, Türk yönetmen Reha Erdem'in “Koca Dünya (Big big World)” filmi de sinemaseverlerle buluşacak.

Festival, 10 Eylül'de yapılacak ödül töreniyle son bulacak.

Venedik Uluslararası Film Festivali'nde geçen yıl, Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın da bulunduğu, başkanlığını Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron yaptığı jüri, Lorenzo Vigas'ın Desde Alla filmini “Altın Aslan” ödülüne layık görmüştü. Emin Alper'in yönettiği Abluka filmi ise festivalde “Jüri Özel Ödülü” kazanmıştı.

-Özpetek'e önemli görev

İtalya Kültür ve Kültür Varlıklarını Koruma Bakanlığı da festivale ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, 73. Venedik Film Festivali'nin resmi programında yer almasa da festival kapsamında bu yıl ilk kez İtalya'da yaşayan göçmenlerin çektiği filmlerin yarışacağı ayrı bir kategorinin olacağını bildirdi.

Açıklamada, söz konusu dalda değerlendirme yapacak jürinin başkanlığını ise uzun yıllardır İtalya'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek'in yapacağı belirtildi.

Göçmen filmlerine yönelik “MigrArti” festivalinin basın toplantısının ise 1 Eylül Perşembe günü yapılacağı ifade edildi.

Bakanlık açıklamasında, ifadelerine yer verilen İtalya Kültür ve Kültür Varlıklarını Koruma Bakanı Dario Franceschini, “Göçmen topluluklarının kültür ve sanatını değerlendirmek, bir görevdir.” dedi.

Bu projeyi hayata geçirmekte geciktiklerini ifade eden Bakan Franceschini, “MigrArti” ile İtalya'da yaşayan farklı toplulukların kültürlerinin tanınmasını teşvik edeceklerini kaydetti. 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Etiketler » Venedik Grup Uçak Bileti Al   » Venedik Grup Uçak Rezervasyonu   » Venedik Toplu Uçak Bileti  
Google ARA: 73. Venedik Film Festivali'ne doğru


Haberler