Turizmin yükselen yıldızı: Yaz festivalleri - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Turizmin yükselen yıldızı: Yaz festivalleri

 
GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Yaz aylarında düzenlenen festivaller küçük yerleşim birimlerinin en büyük gelir kaynağı haline dönüştü.

Macaristan'da yaz aylarında 800 civarında festival düzenlenirken, bu sayı hızla artmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Ploznak köyünde 5'incisi yapılan Caz ve Şarap festivali.

Yaklaşık beş yüz kişilik nüfusu bulunan köyde festivali organize eden Szabolocs Homola, büyük bir destek almadıklarını belirtiyor:

"Arkamızda büyük bütçeli şehirler, politik ya da herhangi bir sosyal kurum bulunmuyor. Gelirimizi sattığımız biletlerden veya davet ettiğimiz sponsorlardan sağlıyoruz."

Paloznak köyünü geçen yıl 6 bin kişi ziyaret etmiş. Bilet satışından elde edilen gelir ise 61 bin Euro olmuş.

Köyün Muhtarı Akos Czegledy, festivalle birlikte bütün iş sahalarında canlılık yaşandığının altını çiziyor:

"Emlak fiyatları arttı, çok sayıda kişi ziyaret için köye geldi. Yerel iş sahaları, hizmetler, üreticiler ve çiftçiler dolaylı olarak festivalden olumlu etkilendi. Buraya gelmek için 6 ay önceden rezervasyon yapmak zorundasınız."

Dünya genelinde 2014 yılında bu tür yaz ve müzik festivallerine katılan kişi sayısı 32 milyonu geçti. Özellikle genç nüfusun tercihi haline gelen bu tür organizasyonlar turizm sektörü için de farklı bir gelir kapısı oldu.

euronews'de yer alan haber şöyle devam ediyor: 

"Küçük kasabalarla köyler, bölgesel kültürlerini ve tarihlerini festivallerin ana teması haline getirme eğilimindeler. Böylece Orta çağ şatolarındaki turnuvalardan yemek yapma ve şarap kutlamalarına geçmiş olduk. Macaristan'da 800 organizasyon festival olarak adlandırılıyor ve bunlardan üçte ikisi 10 bin ziyaretçi çekmeyi başarıyor."

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'te düzenlenen festival de büyük ilgi görüyor. Turizm Bakanlığı verilerine göre, geçen yıl ülkeyi ziyaret eden turist sayısı yüzde 17 artışla 20 milyonu geçti. Turistlerin harcadığı para ise yüzde 15 artış gösterdi.
 
 

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Yaz aylarında düzenlenen festivaller küçük yerleşim birimlerinin en büyük gelir kaynağı haline dönüştü. Dünya genelinde 2014 yılında bu tür yaz ve müzik festivallerine katılan kişi sayısı 32 milyonu geçti. Özellikle genç nüfusun tercihi haline gelen bu tür organizasyonlar turizm sektörü için de farklı bir gelir kapısı oldu.
Etiketler » Grup Uçak Rezervasyonu   » Grup Uçak Bileti Al   » Grup Uçak Bileti Fiyatları  
Google ARA: Turizmin yükselen yıldızı: Yaz festivalleri


Haberler