Ozanköy Pekmez Festivali cuma günü başlıyor - Grup uçak bileti , Otobüs kiralama , Gezi turları , Transfer Hizmeti - GrupBileti.Com

Ozanköy Pekmez Festivali cuma günü başlıyor

GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN
Girne Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel “Ozanköy Pekmez Festivali” 26 Ağustos Cuma günü başlıyor. Ozanköy’ün turistik tanıtımına katkı yapmak, harnup üretiminin devamını sağlamak ve pekmez tüketimini teşvik etmek amacıyla Girne Belediyesi ile Ozanköy Muhtarlığı’nın düzenlediği festival 28 Ağustos’ta sona erecek.

Bu yıl 8’ncisi düzenlenecek Ozanköy Pekmez Festivali’nin tanıtımı amacıyla Ozanköy Spor Kulübü’nde bugün basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Ozanköy Muhtarı Mustafa Uzun, belediye meclis üyeleri ile festivalin organizasyon komitesinden temsilciler katıldı.

Köy meydanında gerçekleşecek festivalin cuma günkü açılışı saat 19.00’da başlayacak. Açılışta pekmez şırası ikramı yapılacak. Çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak festival, 28 Ağustos’ta Hikmet Kurtarıcıoğulları’nın saat 21.00’da köy meydanında vereceği konserle sona erecek.

GÜNGÖRDÜ: OSMAN TÜRKAY’IN MAKETİ TANITILACAK

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, toplantıda yaptığı konuşmada, harnup ve pekmeziyle ünlü Ozanköy’ün Akdeniz bölgesinde çok önemli bir köy olduğuna dikkat çekerek, Nobel ödülüne aday gösterilen ve “uzay şairi” olarak çağırılan Osman Türkay’ın da bu köyden yetiştiğine işaret etti. Nidai Güngördü, eski adı “Kazafana” olan köyün Osman Türkay nedeniyle “Ozanköy” adını aldığını anlatarak, festivalde Türkay anısına hazırlanan ‘3 boyutlu Anıt Projesi’nin sunulacağını aktardı. Güngördü, Osman Türkay’ın gelecek yıl heykelinin dikileceğini belirterek, bu yıl maket şeklindeki anıtının tanıtılacağını dile getirdi.

Doğal güzellikleri yanında turizm potansiyeline sahip köyde çok sayıda yabancının yaşadığını anımsatan Güngördü, festivali düzenlemekteki amaçlarının, harnup ve pekmezin sağlığa olan faydalarına dikkat çekmek, Ozanköylülerin ürettikleri ürünlerin ekonomik olarak değer bulmasını sağlamak ve köyün tanıtımını yapmak olduğunu kaydetti.

UZUN: HARNUP VE PEKMEZ KÖYÜN SİMGESİ

Ozanköy Muhtarı Mustafa Uzun, festival sayesinde harnup ve pekmez ürünlerinin üretilmesinin devamını sağlamak yanında köyün turistik tanıtımını da yapmaya çalışacaklarını söyledi. Uzun, festivalin gerçekleştirilmesine katkı koyacak Girne Belediyesi ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

FESTİVAL PROGRAMI

Festival, 26 Ağustos Cuma günü saat 19.00’da açılacak. Konuşmalar- Stantların Gezilmesi ve Şira İkramının ardından Osman Türkay Anıt Projesi ‘3 boyutlu çalışma’ sunumu, 19:30’da Girne Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Gösterisi, 19:45’te Dikmen Gençlik Merkezi Folklorik Kıbrıs Müzikleri Konseri, 20:45’te Ağır Adımlar Kültür ve Sanat Derneği Halk Dansları Gösterisi ve 21:00’da Konser Kıbrıs Havaları Derneği Konseri yer alacak.

27 Ağustos Cumartesi saat 19:00’da Phoenix Line Dance Club Modern Dans Gösterisi, 19:15’te Erce Güner müzeik dinletisi, 20:15’te Çatalköy Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Halk Dansları Gösterisi, 20:30’da Osman Türkay'ın Hayatı ve şiir dinletisi olacak. Aynı gece 21:00’da Sultan Durusular konseri yapılacak.

28 Ağustos Pazar saat 19.00’da Orak Kültür& Sanat Merkezi Halk Dansları Gösterisi, 19:15’de Pekmezli Tatlılar Yarışması & Pekmezin sağlığımıza faydaları konulu sunum, 20:30’da Friends Lines Dancer Dans Gösterisi, 20:45’te Pekmezli tatlılar yarışmasının sonuçlarının açıklanması ve 21:00’da Hikmet Kurtarıcıoğulları final konseri yapacak.

______www.grupbileti.com______

Seyahate gitmek isteyen grubunuz grupbileti.com dan nasıl faydalanabilir , Grup olarak bir Seyahat etmeye karar verdiniz ve otobüs kiralamanız gerekiyor.En Ucuz fiyata İstediğiniz boyutta otobüs kiralama konusunda yapmanız gereken Otobüs Kiralama Talep Formunu doldurmalısınız.. Toplu olarak yapacağınız seyahati uçak ile gerçekleştirecekseniz yine yapmanız gereken sadece Grup Uçak Bileti Talep Formunu doldurmaktır. www.grupbileti.com Yurtiçi ve Yurtdışı Tüm tatil planlarınızda Grup Uçak Bileti temin etmek için hizmetinizdeyiz , Formu doldurmadan Whatsapp whatsapp iletisim tan bize ulaşabilirsiniz.Tekli Olarak Uçak bileti almayı düşünüyorsanız en Ucuz Uçak biletini www.ucakbiletiall.net sitemizden alabilirsiniz

 

 

Girne Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel Ozanköy Pekmez Festivali’nin programı düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.
Etiketler » Kıbrıs Grup Uçak Bileti   » En Ucuz Grup Uçak Bileti   » Kıbrıs İçin Toplu Uçak Bileti al  
Google ARA: Ozanköy Pekmez Festivali cuma günü başlıyor


Haberler